Paryska 232A | Skarżysko-Kamienna +48 663 01 55 99 kontakt@skarzysko24.pl
Image

Dana Gameb mistrzem województwa Zrzeszenia LZS w siatkówce i koszykówce

Zawodniczki Dadny Gameb Skarżysko Kościelne w ubiegły weekend wzięły udział w Igrzyskach Województwa LZS, które odbył się w Łopusznie.  Podopieczne Jarosława Mosiołka rywalizowały w dwóch turniejach - siatkówki i koszykówki, w obu dyscyplinach zdobyły mistrzostwo województwa Zrzeszania Ludowych Zespołów Sportowych.

Trzy osobowa drużyna siatkówki w składzie: Weronika Wilczyńska , Estera Kocia , Sylwia Kalwat,  w swojej grupie eliminacyjnej zajęła drugie miejsce wygrywając 2:0 z LZS Wolica i przegrywając 2:0 z Arena Busko . W półfinale zespół Dany Gameb zmierzył się z zespołem  LZS Lasocin, który wygrał grupę 2 .

Dziewczyny wygrały ten pojedynek 2:0. W drugim półfinale Arena Busko uległa drużynie GLKS Fałków 1:2 . W meczu finałowym Dana Gameb wygrała 2:0 z GLKS Fałków zdobywając pierwsze miejsce i tytuł Mistrzyń województwa Zrzeszenia LZS dające prawo startu w Igrzyskach Ogólnopolskich LZS, które w tym roku odbędą się  pod koniec sierpnia w Ostródzie. Trzecie miejsce zajął zespół z Lasocina pokonując Arenę Busko 2:0 .

Prawo startu w Ogólnopolskich Igrzyskach LZS zapewniły sobie również koszykarki.  Zespól złożony był z dwóch zawodniczek II LO A.Mickiewicza oraz dwóch zawodniczek z drużyny siatkówki Dany Gameb . Dziewczęta wystąpiły w składzie Agnieszka Konieczna , Wiktoria Kloczkowska , Weronika Wilczyńska , Kocia Estera .

W meczu o miejsce pierwsze zawodniczki ze Skarżyska wygrały z zespołem GLKS Fałków 17:6 zdobywając  Mistrzostwo województwa Zrzeszenia LZS .

Klub Dana Gameb uczestniczył tylko w dwóch dyscyplinach Igrzysk - w turniej siatkówki i koszykówki. Odbyły się jeszcze turnieje piłki nożnej kobiet i mężczyzn , piłki ręcznej, przeciąganie liny, podnoszenie odważnika. Dana z dorobkiem 100 punktów zajęła w ogólnej klasyfikacji trzecie miejsce. W klasyfikacji gmin Skarżysko Kościelne zajęło piąte miejsce, w klasyfikacji powiatów - powiat skarżyski zajął czwarte miejsce.