Paryska 232A | Skarżysko-Kamienna +48 663 01 55 99 kontakt@skarzysko24.pl
Image

I Majowe Mistrzostwa Skarżyska w Szachach Szybkich

W poniedziałek, 1 maja, w Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej odbyły się I Majowe Mistrzostwa Skarżyska w Szachach Szybkich. W turnieju wzięło udział 33 zawodników z całej Polski, najlepszy okazał się Piotr Ciechoński ze Starachowic, drugie miejsce zajął Kamil Młynarski równie ze Starachowic, trzecia była Weronika Posuniak z Kielc.

Do Skarżyska przyjechali zawodnicy z całej Polski: m.in. ze  Starachowic, Suchedniowa, Skarżyska Kościelnego, Kielc, Strzałkowa, Szydłowca, Wejherowa, Pionek, Radomia, Łodzi Radomska, Krosna,  Bydgoszczy, Bliżyna. Turniej miał na celu uczczenie świąt 1 i 3 Maja,  popularyzację gry w szachy na terenie Skarżyska-Kamiennej oraz wyłonienie mistrza Skarżyska-Kamiennej w szachach szybkich na 2017 rok. Sędzią głównym zawodów był Aleksander Kędzierski, sędzia szachowy drugiej klasy.

Mistrzem Skarżyska - Kamiennej w szachach szybkich został Piotr Ciechoński z klubu KLIM UKSz Gambit Starachowice,  drugie miejsce zajął Kamil Młynarski również ze Starachowic, na trzecim miejscu uplasowała się Weronika Posuniak z Kielc. Czwarte miejsce przypadło Jerzemu Wolskiemu z Pionek.

Piąty był Leszek Bakalarz z Victorii Complex-Bud Kielce, na szóstym miesjcu turniej zakończł był skarżyszczanin Krzysztof Łyżwa, reprezentujący LZS Kordian Bliżyn.

Najlepszym juniorem został Bartosz Rudecki z Krosna.

Najlepsi zawodnicy turnieju otrzymali z rąk dyrektorki Miejskiego Centrum Kultury -  Katarzyny Michnowskiej Małek, pamiątkowe puchary i dyplomy oraz nagrody finansowe.